Osoby uprawiający jazdę na koniu zazwyczaj zaliczają się do grona osób wysoko ceniących sobie wartości estetyczne. Przecież już same konie są dla wielu osób synonimem swoistego, naturalnego piękna. Sporo osób sądzi nawet, że koń należy do wzorców piękna, obok statków i kobiet. Cóż gusta są różnorodne, trzeba jednak mieć je na uwadze, kiedy chcemy zapalonemu jeźdźcowi kupić podarunek. Nie jest to proste, nie jest to też bardzo trudne. Trzeba po prostu pamiętać o kilku podstawowych regułach, które pozwolą by oszczędzić sobie niepotrzebnej wpadki. Ci którzy kochają jazdę na koniu to co do zasady osoby o wysmakowanym poczuciu stylu. Wynika to poniekąd z wyżej wymienionego wyżej faktu, że przecież konie to dla wielu osób równoznacznik klasycznego piękna i gracji.
Trafnie wybrany podarunek to zawsze jest szczęście przynajmniej dwojga osób. Tak samo obdarowywany, jak i osoba, która podarunek wręcza mają prawo czuć się w pełni usatysfakcjonowani wręczanym podarunkiem.
Mając na uwadze powyższe reguły można spokojnie wypatrywać podarunku dla naszego jeźdźca. Wiadomo, że najpewniej ucieszy się z elementów sprzętu niezbędnego do jazdy konnej. Wiadomo, że najpewniej uradowałby go koń, ale nie ma się co okłamywać, na takie podarunki niewielu stać i też mało osób ma wiedzę niezbędną do tego by prawidłowo taki podarunek wybrać. W całym tym zamieszaniu trzeba jednak pamiętać, że osoba lubiąca jazdę konną to człowiek, jak każdy z nas i jego zapotrzebowanie w zakresie oczekiwanych prezentów mogą być zupełnie odmienne od jeździectwa. Takie podejście do rzeczy daje asumpt do tego, by skoncentrować się bardziej na osobie niż na samych tylko jej zamiłowaniach. Najważniejsza jest pamięć.